Založ si blog

Cestovanie s vlastným príbehom, to tu ešte nebolo!

Cestuj, spoznávaj a utvor si vlastný príbeh. Prinášame vám článok vo forme rozhovoru o originálnej aplikácii Geodventure s jej samotným autorom.

 

Ahoj Robert, mohol by si sa nám v skratke predstaviť?

Ahojte, mám 39 rokov a takmer 16 rokov pracujem v bankovníctve. Keďže aplikácie sú už mnoho rokov mojim koníčkom, jedného dňa, asi 2 roky dozadu, som sa rozhodol splniť si svoj kreatívny sen a vytvoriť appku. Tak som vybral úspory, vzal úver a začal v každej voľnej chvíli realizovať svoje predstavy o tom, čo chcem ponúknuť všetkým cestovateľom 🙂

 

iphone cestovanie geodventure

Podľa zamerania aplikácie GEODVENTURE usudzujem, že si náruživý cestovateľ. Pochváľ sa nám, ktoré krajiny a miesta so navštívil? Ktorú krajinu alebo miesto by si odporučil?

Cestovanie je moja vášeň a navštívil som niekoľko desiatok krajín. Mojou srdcovkou je JV Ázia – Kambodža, Laos, Thajsko, ale aj úžasné miesta v Európe ako Korzika, Sardínia či nádherné zákutia u nás na Slovensku.

 

Aký bol tvoj najväčší zážitok pri spoznávaní nových miest a kultúr, keďže aj o tom je tvoja aplikácia.

Od malička som rád spoznával nové miesta cez príbehy – skutočné alebo vymyslené. Pretože príbeh je to, čo ti nové nepoznané miesto ozvláštni a dostane ťa naprieč časom alebo priestorom. Moja aplikácia má heslo: „Každá ulica má svoj príbeh”. A je to pravda. Každí si vieme s akýmkoľvek miestom vytvoriť ten svoj príbeh. Vďaka platforme Geodventure bude vytvorenie príbehu ešte jednoduchšie a teda zastávky, cez ktoré človek prejde popri svojom cestovaní, dokáže jednoducho prevteliť do príbehu.

 

cestovanie a geodventure

Čo ťa inšpirovalo k vytvoreniu aplikácie Geodventure? Na vašom blogu som čítal, že nápad prišiel pri pive. Takže aj ty si jeden z tých, čo vďačí pivu za skvelé nápady ? 🙂

Geodventure vzniklo pri pive 🙂 Bol to klasický chlapský pivný brainstorming s mojimi priateľmi. Určite to poznáš tiež 🙂 Väčšinou však tie nápady aj v daný večer skončia… Ja som sa však vtedy rozhodol, že ten nápad zhmotním a stane sa realitou. A o necelé 2 roky sa aj stal!

 

Vedel by si v krátkosti opísať Geodventure? V čom je jedinečný?

Jedinečnosť Geodventure je v tom, že spája dve skupiny ľudí cez webovú platformu a mobilnú aplikáciu. Prvá skupina sú tí, ktorí radi cestujú a píšu svoje zážitky alebo tí, ktorí majú kreatívneho ducha” a chcú svoje skutočné zážitky zhmotniť do príbehov, ktoré sa odohrávajú na miestach, ktoré navštívili. Na webovej platforme Geodventure ( www.geodventure.com) vedia rýchlo a jednoducho pod svojim osobným profilom vytvoriť príbeh, ktorý bude obsahovať geolokačné súradnice a v rámci príbehu tak užívateľa príbeh sprevádza v reálnom prostredí po reálnych vybraných miestach. Navyše na týchto príbehoch možu následne zarábať a vytvoriť si príjem pre ďalšie cestovanie alebo tvorbu. Sami dokonca píšeme o tom, ako vytvoriť tie najlepšie príbehy a ako môžu užívatelia zvýšiť svoje šance na zárobok.

 

Aplikácia, kde si príbehy môžeš stiahnúť, je pre druhú skupinu ľudí. A to tých, ktorí radi cestujú, no nechcú blúdiť s bedekrom v ruke, alebo v skupine za sprievodcom so zdvihnutým dáždnikom či s mobilnou encyklopédiou v ruke. Jednoducho povedané – Aplikácia je pre dobrodruhov. Ľudí, ktorí chcú spoznať New York z príbehu Gangstra z 1920 roku a nechcú sa voziť s popcornom v Tour-buse :).

 

Funguje to tak, že užívateľ aplikácie vidí mapu s jednotlivými “ zastávkami”, ktoré musí v rámci príbehu navštíviť a správne odpovedať na kvízovú úlohu, ktorú dostane len pri dosiahnutí stanoveného miesta. Správna poloha cestovateľa a zastávok je kontrolovaná cez GPS súradnice. Takéto potulky medzi jednotlivými miestami sú prepojené dejovou líniou príbehu a jednotlivé časti sa odkrývajú len pri dosiahnutí jednotlivých miest v príbehu.

 

Mohol by si čitateľom priblížiť ako funguje zarábanie na tvojej aplikácii?

Ako autor príbehu, ktorý vytvoríš na geodventure.com zarábaš 30 % z každého stiahnutia príbehu iným úžívateľom. Ten si ho sťahuje cez mobilnú appku. Cenu príbehu si určí autor, rovnako ho môže sám spropagovať. Platby za príbehy každému autorovi narátavame a kedykoľvek si ich cez Paypal vie dať vyplatiť (prípadne ich časť). Rýchlo a jednoducho. Geodventure nechce stáť dobrodruhom v ceste. Chce byť fér a neustále prichádza s funkciami, ktoré tvorbu príbehov zefektívňujú a zatraktívňujú. Pre zaujímavosť uvediem zopár čísiel, tie nikdy neomrzia.

 

Aplikáciu sme spustili 21.12.2016 a ponúkame v nej takmer 100 príbehov z 80 miest sveta. Je na užívateľovi, čo si vyberie. Takže ak chceš spoznať Rím – odporúčam s našim Templárskym príbehom! Niektoré príbehy majú dokonca pokračovania ! Užívatelia sú zatiaľ prevažne z Európy a rátajú sa v stovkách. Čo pri našom skromnom marketingovom rozpočte a načasovaní v období zimných sviatkov považujem za dobrý začiatok. Navyše toto obdobie beriem ako unikátnu možnosť na doladenie aplikácie a jej funkcií spoločne s jej užívateľmi.

 

cestovanie s pribehom

 

Na čo sa môžeme tešiť v najbližšej dobe ?

Pracujeme intenzívne na spustení Indiegogo kampane, kde chceme od našich priaznivcov získať prostriedky na Android verziu, posielnenie marketingu a povedomia o GEODVENTURE a na pripravené vylepšenia – grafiku, ranking systém a lojalitný program. Taktiež sa pohrávame s myšlienkou rozšírenej reality a jej prepojením na konkrétne príbehy.

 

Keďže GEODVENTURE vzniklo pri pive. Môžeš nám povedať tvoje obľúbené? 🙂

Mám rád malé pivovary, pretože ich majitelia mi pripomínajú mňa samého. Idú za svojim snom a na konci ich snaženia je konkrétny výsledok, ktorý sa snažia ponúknuť svetu. Ale teraz konkrétne: naposledy to bol Wywar z Holíča a Choo Choo od slánskeho pivovaru Antoš. Určite odporúčam k potulkám s Geodventure.

 

Chceš ešte niečo odkázať našim čitateľom ?

Ďakujem všetkým za doterajšiu priazeň a taktiež za doterajšiu podporu! Dúfame, že sa čoskoro GEODVENTURE stane vašim verným cestovateľským partnerom.

 

geodventure.com

 

Ak sa ti tento článok páčil, a dal ti nové info, zdieľaj lajkuj na Facebooku a podeľ sa o tieto informácie so svojimi kamarátmi.

Apliblog.sk

Nastáva nová generácia aplikácií? Progresívne webové aplikácie. O čo ide?

30.08.2017

Aplikácie využíva čím ďalej tým viac ľudí. Aplikácie nám vedia byť vo veľa prípadoch veľmi nápomocné. V dobe inteligentných telefónov to bez aplikácií už ani nie je možné. Asi viac »

Tvoj domáci miláčik môže byť odteraz v bezpečí

07.08.2017

Táto aplikácia zaujme každého milovníka zvierat a hlavne ak ide o ich bezpečnosť. Strata psa – to zrejme zabolí každého a hlavne, ak ho beriete ako člena rodiny. Čo nasleduje potom aby ste viac »

Zdravé Smoothie recepty teraz v aplikácii zadarmo

25.07.2017

Kto by nepoznal hit posledných rokov – smoothies. Trend, ktorému sa nejde vyhnúť a ktorý doslova obletel celý svet. Postupne sa tieto zdravé nápoje dostávajú aj do srdca Slovákov. Tento a viac »

nemecko, kolín, stanica, železnica, polícia, rukojemník

Polícia uzavrela časti stanice v Kolíne, údajne padli výstrely

15.10.2018 14:25

Rukojemníčkou je podľa dostupných informácií zrejme jedna žena, ktorú zadržiava jeden muž.

parlament,

Poslanci NR SR budú rokovať o dve hodiny dlhšie ako býva zvykom

15.10.2018 14:23

Okrem toho grémium rozhodlo, že poslanci nebudú hlasovať v stredu o 17:00, ale len o 11:00.

cesta, cesty, diaľnice, obec, vidiek, výmoľ

Cesty I. triedy dostanú finančnú injekciu, 50 miliónov navyše každý rok

15.10.2018 14:19

Do ciest prvej triedy by sa mala od roku 2019 najbližšie štyri roky nasmerovať "špeciálna injekcia" vo výške 200 miliónov eur.

SR ŠTS väzba obvinení vražda Kuciak BBX

Prokuratúra sa nestotožňuje so spôsobom zverejňovania informácií o vražde J. Kuciaka

15.10.2018 14:11

Zverejnením skutočností médiá podľa GP SR žiadnym spôsobom nepomohli ďalšiemu trestnému stíhaniu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 115648x
Priemerná čítanosť článkov: 1726x

Autor blogu

Kategórie