Založ si blog

Cestovanie s vlastným príbehom, to tu ešte nebolo!

Cestuj, spoznávaj a utvor si vlastný príbeh. Prinášame vám článok vo forme rozhovoru o originálnej aplikácii Geodventure s jej samotným autorom.

 

Ahoj Robert, mohol by si sa nám v skratke predstaviť?

Ahojte, mám 39 rokov a takmer 16 rokov pracujem v bankovníctve. Keďže aplikácie sú už mnoho rokov mojim koníčkom, jedného dňa, asi 2 roky dozadu, som sa rozhodol splniť si svoj kreatívny sen a vytvoriť appku. Tak som vybral úspory, vzal úver a začal v každej voľnej chvíli realizovať svoje predstavy o tom, čo chcem ponúknuť všetkým cestovateľom 🙂

 

iphone cestovanie geodventure

Podľa zamerania aplikácie GEODVENTURE usudzujem, že si náruživý cestovateľ. Pochváľ sa nám, ktoré krajiny a miesta so navštívil? Ktorú krajinu alebo miesto by si odporučil?

Cestovanie je moja vášeň a navštívil som niekoľko desiatok krajín. Mojou srdcovkou je JV Ázia – Kambodža, Laos, Thajsko, ale aj úžasné miesta v Európe ako Korzika, Sardínia či nádherné zákutia u nás na Slovensku.

 

Aký bol tvoj najväčší zážitok pri spoznávaní nových miest a kultúr, keďže aj o tom je tvoja aplikácia.

Od malička som rád spoznával nové miesta cez príbehy – skutočné alebo vymyslené. Pretože príbeh je to, čo ti nové nepoznané miesto ozvláštni a dostane ťa naprieč časom alebo priestorom. Moja aplikácia má heslo: „Každá ulica má svoj príbeh”. A je to pravda. Každí si vieme s akýmkoľvek miestom vytvoriť ten svoj príbeh. Vďaka platforme Geodventure bude vytvorenie príbehu ešte jednoduchšie a teda zastávky, cez ktoré človek prejde popri svojom cestovaní, dokáže jednoducho prevteliť do príbehu.

 

cestovanie a geodventure

Čo ťa inšpirovalo k vytvoreniu aplikácie Geodventure? Na vašom blogu som čítal, že nápad prišiel pri pive. Takže aj ty si jeden z tých, čo vďačí pivu za skvelé nápady ? 🙂

Geodventure vzniklo pri pive 🙂 Bol to klasický chlapský pivný brainstorming s mojimi priateľmi. Určite to poznáš tiež 🙂 Väčšinou však tie nápady aj v daný večer skončia… Ja som sa však vtedy rozhodol, že ten nápad zhmotním a stane sa realitou. A o necelé 2 roky sa aj stal!

 

Vedel by si v krátkosti opísať Geodventure? V čom je jedinečný?

Jedinečnosť Geodventure je v tom, že spája dve skupiny ľudí cez webovú platformu a mobilnú aplikáciu. Prvá skupina sú tí, ktorí radi cestujú a píšu svoje zážitky alebo tí, ktorí majú kreatívneho ducha” a chcú svoje skutočné zážitky zhmotniť do príbehov, ktoré sa odohrávajú na miestach, ktoré navštívili. Na webovej platforme Geodventure ( www.geodventure.com) vedia rýchlo a jednoducho pod svojim osobným profilom vytvoriť príbeh, ktorý bude obsahovať geolokačné súradnice a v rámci príbehu tak užívateľa príbeh sprevádza v reálnom prostredí po reálnych vybraných miestach. Navyše na týchto príbehoch možu následne zarábať a vytvoriť si príjem pre ďalšie cestovanie alebo tvorbu. Sami dokonca píšeme o tom, ako vytvoriť tie najlepšie príbehy a ako môžu užívatelia zvýšiť svoje šance na zárobok.

 

Aplikácia, kde si príbehy môžeš stiahnúť, je pre druhú skupinu ľudí. A to tých, ktorí radi cestujú, no nechcú blúdiť s bedekrom v ruke, alebo v skupine za sprievodcom so zdvihnutým dáždnikom či s mobilnou encyklopédiou v ruke. Jednoducho povedané – Aplikácia je pre dobrodruhov. Ľudí, ktorí chcú spoznať New York z príbehu Gangstra z 1920 roku a nechcú sa voziť s popcornom v Tour-buse :).

 

Funguje to tak, že užívateľ aplikácie vidí mapu s jednotlivými “ zastávkami”, ktoré musí v rámci príbehu navštíviť a správne odpovedať na kvízovú úlohu, ktorú dostane len pri dosiahnutí stanoveného miesta. Správna poloha cestovateľa a zastávok je kontrolovaná cez GPS súradnice. Takéto potulky medzi jednotlivými miestami sú prepojené dejovou líniou príbehu a jednotlivé časti sa odkrývajú len pri dosiahnutí jednotlivých miest v príbehu.

 

Mohol by si čitateľom priblížiť ako funguje zarábanie na tvojej aplikácii?

Ako autor príbehu, ktorý vytvoríš na geodventure.com zarábaš 30 % z každého stiahnutia príbehu iným úžívateľom. Ten si ho sťahuje cez mobilnú appku. Cenu príbehu si určí autor, rovnako ho môže sám spropagovať. Platby za príbehy každému autorovi narátavame a kedykoľvek si ich cez Paypal vie dať vyplatiť (prípadne ich časť). Rýchlo a jednoducho. Geodventure nechce stáť dobrodruhom v ceste. Chce byť fér a neustále prichádza s funkciami, ktoré tvorbu príbehov zefektívňujú a zatraktívňujú. Pre zaujímavosť uvediem zopár čísiel, tie nikdy neomrzia.

 

Aplikáciu sme spustili 21.12.2016 a ponúkame v nej takmer 100 príbehov z 80 miest sveta. Je na užívateľovi, čo si vyberie. Takže ak chceš spoznať Rím – odporúčam s našim Templárskym príbehom! Niektoré príbehy majú dokonca pokračovania ! Užívatelia sú zatiaľ prevažne z Európy a rátajú sa v stovkách. Čo pri našom skromnom marketingovom rozpočte a načasovaní v období zimných sviatkov považujem za dobrý začiatok. Navyše toto obdobie beriem ako unikátnu možnosť na doladenie aplikácie a jej funkcií spoločne s jej užívateľmi.

 

cestovanie s pribehom

 

Na čo sa môžeme tešiť v najbližšej dobe ?

Pracujeme intenzívne na spustení Indiegogo kampane, kde chceme od našich priaznivcov získať prostriedky na Android verziu, posielnenie marketingu a povedomia o GEODVENTURE a na pripravené vylepšenia – grafiku, ranking systém a lojalitný program. Taktiež sa pohrávame s myšlienkou rozšírenej reality a jej prepojením na konkrétne príbehy.

 

Keďže GEODVENTURE vzniklo pri pive. Môžeš nám povedať tvoje obľúbené? 🙂

Mám rád malé pivovary, pretože ich majitelia mi pripomínajú mňa samého. Idú za svojim snom a na konci ich snaženia je konkrétny výsledok, ktorý sa snažia ponúknuť svetu. Ale teraz konkrétne: naposledy to bol Wywar z Holíča a Choo Choo od slánskeho pivovaru Antoš. Určite odporúčam k potulkám s Geodventure.

 

Chceš ešte niečo odkázať našim čitateľom ?

Ďakujem všetkým za doterajšiu priazeň a taktiež za doterajšiu podporu! Dúfame, že sa čoskoro GEODVENTURE stane vašim verným cestovateľským partnerom.

 

geodventure.com

 

Ak sa ti tento článok páčil, a dal ti nové info, zdieľaj lajkuj na Facebooku a podeľ sa o tieto informácie so svojimi kamarátmi.

Apliblog.sk

Zdravé Smoothie recepty teraz v aplikácii zadarmo

25.07.2017

Kto by nepoznal hit posledných rokov – smoothies. Trend, ktorému sa nejde vyhnúť a ktorý doslova obletel celý svet. Postupne sa tieto zdravé nápoje dostávajú aj do srdca Slovákov. Tento a viac »

Je online monitorovanie vozidiel tá správna voľba pre vás?

19.06.2017

Dnes si predstavíme mobilnú aplikáciu na monitorovanie vozidiel. Na čo takáto aplikácia či zariadenie slúži, aké má využitie, pre koho je to vhodné a kde si niečo takéto zaobstarať sa viac »

Programovanie pre deti – ukážeme Vám tri cesty ako k tomu priviesť aj Vaše dieťa

12.06.2017

Dieťa za počítačom – úkaz, ktorý mnohí rodičia vidia neradi. Napadlo vám ale, že čas strávený za monitorom môže byť vašej ratolesti k úžitku aj iným ako „len“ zábavným spôsobom? viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 75570x
Priemerná čítanosť článkov: 1163x

Autor blogu

Kategórie